اسباب کِش های حرفه ای

قدیم ترها وقتی قرار بود یکی از اهالی فامیل اسباب کشی کند همه جمع می شدند و از بسته بندی و حمل ونقل گرفته تا چیدمان و نصب وسایل در خانه جدید کمک می کردند اما امروزه به خاطر بیشتر شدن گرفتاری و البته دورتر شدن آدم ها از هم تقریبا باید تنهایی اسباب کشی کرد و هزینه های زیادی نیز متحمل شد!
اگر فکر می کنید هزینه های اسباب کشی فقط در کرایه ماشین خلاصه می شود سخت در اشتباهید. حالا دیگر اسباب کشی ها هم مدرن شده اند و کلی دنگ و فنگ دارند. اگر شما هم در شرف اسباب کشی هستید مطلب امروز را از دست ندهید.

کامیون یا وانت؟ مسئله این است
اسباب کشی به روش امروزی خرج دارد البته باید جیبتان را بسنجید و بعد سراغ مدل های مختلف آن بروید. برای حمل وسایل به خانه جدید ۲گزینه پیش رو دارید؛ یکی خاورهای بزرگ و دیگری هم وانت بارها که باید تعداد و اندازه وسایل خانه را بررسی کرده و یکی را انتخاب کنید. همین که یک گشت کوتاه در قسمت حمل ونقل درون شهری آگهی های روزنامه ها بزنید با تعداد زیادی شرکت های حمل بار مواجه می شوید. معمولا شرکت ها یا صاحبان ماشین ها در آگهی های خود منطقه یا محدوده خیابان هایی که در آن کار می کنند را نوشته اند که این، کار شما را آسان تر می کند و می توانید راحت تر گزینه مناسب را انتخاب کنید.


نخستین سؤالی که هنگام تماس با این شرکت های خدماتی با آن مواجه می شوید مسافت مسیرتان از مبدا به مقصد، تعداد طبقه های خانه قدیمی و خانه جدید و روز اسباب کشی است. براساس میزان مسافت بین مبدا و مقصد و تعداد طبقه ها در هر دو طرف، نرخ کرایه و حمل ونقل فرق می کند. معمولا هم اسباب کشی را ۲یا ۳ساعته حساب می کنند. یعنی اگر کل زمان حمل بار از خانه(مبدا) تا خانه(مقصد) بیشتر از ۲یا ۳ساعت مشخص شده طول بکشد ناچار خواهید بود هزینه اضافه تری را متحمل شوید! برای حمل اسباب تعدادی کارگر هم لازم دارید که شرکت ها می فرستند. نرخ دستمزد کارگرها تقریبا همه جای شهر یکسان و نفری ۲۵تا ۳۰هزار تومان است. کرایه کامیون ها از وانت ها بیشتر است؛ برای مثال اگر بخواهید در شهر تهران از میدان ولیعصر به میدان ونک بروید و مبدا و هم مقصد طبقه دوم باشد باید برای هر ۳ساعت حدود ۸۰تا ۸۵هزار تومان بپردازید، این مبلغ البته جدای از نفری ۲۵هزار تومان دستمزد کارگرهاست. حمل و نقل اثاثیه منزل
تعداد کارگرها هم بستگی به حجم اسباب و وسایل شما دارد ولی معمولا ۳تا ۴نفر بیشتر نیست. البته نرخ اتوبارها هم در جاهای مختلف شهر فرق دارد؛ مثلا اگر به یک اتوبار در حوالی جنوب تهران زنگ بزنید برای مسیری در حدود بزرگراه نواب صفوی تا خیابان کارگر شمالی، هر ۳ساعت کرایه کامیون حدود ۶۰تا ۷۰هزار تومان برایتان آب می خورد. اگر وسایل خانه کم و جمع و جور است و خبری از وسایل بزرگ و جاگیر نیست می توانید به جای کرایه کامیون از وانت بارها استفاده کنید که هزینه کمتری هم دارند. وانت بارها معمولا کرایه شان را ۲ساعته حساب می کنند چون مقدار وسایلی که می برند کمتر است البته اینجا هم باید کارگر بگیرید یا خودتان زحمت حمل وسایل به داخل ماشین را بکشید؛ برای یک مسیر مثلا در شهر تهران از میدان توحید تا میدان انقلاب که مبدا و مقصد هر دو هم در طبقه دوم قرار داشته باشد حدودا بین ۳۰تا ۴۰هزار تومان برای هر۲ساعت باید کرایه بپردازید. اگر هم بخواهید ۳کارگر بگیرید چیزی حدود ۱۲۰هزارتومان باید هزینه بدهید.
منبع: افتاب 

خدمات شیشه و آینه