مشاوره خرید دیزل ژنراتور

 
در ابتدا باید این نکته را یادآور شویم که انتخاب و خرید یک دیزل ژنراتور معمولا با توان دلخواه مورد نیاز مصرف کنندگان است ، و شایان ذکر است همانطور که از اسم دیزل-ژنراتور مشخص است این مجموعه از ۲ بخش اصلی موتور دیزل و ژنراتور ساخته شده است

 

که هر یک از این ۲ عضو اصلی توسط توسط یک برند و با مشخصات مختلف تولید میشود که با انتخاب و اسمبل کردن یا کوپله کاری در نهایت دیزل ژنراتور مورد نظر شما آماده استفاده میشود.

 

    در کوپله کاری اتصال موتور به ژنراتور ، ساخت شاسی متناسب با آن ، ساخت تابلو کنترل موتور و ژنراتور و ارتباط آن با قسمت های محتلف دیزل ژنراتور انجام میشود

 

توجه به نوع اسمبل کردن دیزل با ژنراتور و قرار دادن آن بر روی شاسی دیزل ژنراتور را فراموش نکنید و در واقع کوپله کردن دیزل ژنراتور بسیار حائز اهمیت است.

 

داشتن گارانتی مجموعه دیزل-ژنراتور (موتور یا ژنراتور) به طور منطقی و در حد معقول یعنی گارانتی باید قابل اجرا باشد

 و نه صرفا یک تبلیغ نوشتاری برای بالابردن فروش شرکت لذا به معتبر بودن گارانتی دیزل ژنراتور مورد نظر  دقت کنید و حتما کارت یا برگه گارانتی دستگاه را از شرکت یا فروشنده دیزل ژنراتور دریافت نمایید.

 

در دیزل ژنراتور  یک پلاک موتور یا ژنراتور وجود دارد که بعضا دیده شده جهت سوء استفاده این پلاک دستکاری یا به صورت کپی میباشد که در هنگام خرید دیزل ژنراتور باید به این موضوع دقت نمود.

همچنین از این موضوع که دیزل ژنراتور ساخت کدام کشور است مطمئن شوید.

 

قبل از خرید دیزل ژنراتور به فکر تامین قطعات دیزل-ژنراتور نیز باشید و سعی کنید هیشه دیزل ژنراتوری را خریداری نمایید که از لحاظ تامین قطعات دارای محدودیتی نباشد.

این موضوع علاوه بر اینکه به هنگام تعویض قطعات دچار مشکل نخواهید شد به هنگام تعمیر دیزل ژنراتور نیز به شما کمک خواهد کرد.

 

در خرید تابلو برق اضطراری دیزل ژنراتور دقت کنید از چه کنتاکتورها و قطعاتی استفاده شده است

 زیرا نوع برد کنترل یعنی در صورتی که از برندهای معروف در تابلو برق اضطراری دیزل ژنراتور استفاده شده باشد این موضوع در قیمت تمام شده دیزل ژنراتور تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

دیگر نکات جهت راهنمای خرید خرید دیزل ژنراتور

 

مقدار کاوا (توان ظاهری دستگاه / KVA   ) و توان اکتیو دستگاه ( KW ) دیزل ژنراتور چقدر باید باشد ؟

 مشخص شدن این موضوع سوالات بیشتری را مانند نوع سوخت ، محل قرار گرفتن ، عمر مفید و ... مولد برق یا دیزل-ژنراتور شما را به وجود خواهد آورد

به طور مثال دیزل ژنراتور مورد نیاز شما برای مصارف روشنایی میباشد  یا استفاده در کارگاه های صنعتی و انجام جوشکاری ؟

 

 

هدف از خرید دیزل ژنراتور تامین برق اضطراری است یا برق دائمی ؟

در باوری غلط برخی از افراد دیزل ژنراتور با قدرت کمتر را برای مصارف برق اضطراری مناسب میدانند اما در بسیاری از موارد اینگونه نیست و خریداران بدون داشتن آگاهی یا با دریافت مشاوره غلط دچار ضرر و زیان های بسیاری میگردند.

 در اینجا لازم است بدانید میزان بار در مواقع قطع جریان برق را باید مد نظر قرار داد و سپس متناسب با آن دیزل ژنراتور را انتخاب کرد.

 

شما به کدام دیزل ژنراتور : تک فاز یا سه فاز نیاز دارید ؟

 

همواره برای انتخاب محل قرارگیری و نصب دیزل-زنراتور ، ارتفاع از سطح دریا ، دمای محیط ، میزان صدای تولید شده در اطراف و ... را نظر بگیرید.

 

اگر قصد خرید دیزل ژنراتور دست دوم را دارید حتما به ساعت کارکرد دیزل ژنراتور توجه نمایید.