پاسخ به چند پرسش متداول شما در مورد انتخاب رنگ

مناسب ترین رنگ
سوال : چگونه می توانم یک رنگ مناسب را برای اتاق خود انتخاب کنم ؟

جواب :
باید با توجه به فضایی که در اختیار دارید رنگ مناسبی را انتخاب کنید و این احتمال را بدهید که تاثیر یک رنگ در فضاهای گوناگون متفاوت است و ممکن است بازخورد ترکیب یک رنگ در دو فضای مختلف کاملا متفاوت باشد.

مناسب ترین رنگ
سوال : من رنگ مورد علاقه خود را که بسیار پررنگ است پیدا کرده ام .حال چه باید کنم ؟

جواب :
از رنگ های پر رنگ با دقت استفاده کنید و بهره ببرید چرا که این گونه رنگ ها در کنار یک رنگ دیگر می تواند جلوه ای دیگر را به خود بگیرد . مثلا شما از رنگ شرابی استفاده می کنید و ناگهان می بینید که این رنگ روی دیوار اتاق شما و در کنار تابلو هایی که به دیوار زده اید به صورت قهوه ای تیره دیده می شود . پس در نهایت باید در هنگام استفاده از یک رنگ اصطلاحا لعاب دار توجه به رنگ وسایل دیگری که قرار است در کنار آن استفاده شود را فراموش نکنید.

از تکرار رنگ ها استفاده کنید
سوال : چگونه از رنگ مورد علاقه ام در اتاقم استفاده کنم ؟

جواب :
استفاده از هر رنگ حداقل دو بار در جاهای مختلف اتاق پیشنهاد می شود. مثلا رنگ دیوارها و رنگ بالش ها و رنگ یکسری وسایل تزئینی را یکرنگ در نظر بگیرید.به این ترتیب از تکرار رنگها و یا همان ست کردن رنگ ها استفاده کرده اید.

از تکرار رنگ ها استفاده کنید
حل مشکلات مربوط به رنگ مبلمان
سوال : مبلهای من قهوه ای تیره است اما چگونه می توانم رنگ مبلمانم را در اتاق زیبا جلوه دهم ؟

جواب :
شما عاشق رنگ قهوه ای تیره برای دکوراسیون خود هستید اما برای زیبا جلوه دادن این رنگ باید از ترکیب این رنگ تنها برای مبلمان خود و یا در نهایت فقط برای یک قاب روی دیوار استفاده کنید و برای رنگ دیوار ها یا فرش یا وسایل دیگر اصلا از این رنگ استفاده نکنید تا این رنگ در تک بودن خود نمای بیشتری داشته باشد و در نهایت برای وسایل دیگر مثلا از رنگ صورتی یا قرمز یا ... استفاده کنید.

حل مشکلات مربوط به رنگ مبلمان
فضای کوچک و ارتباط آن با رنگ
سوال : من عاشق رنگ های گوناگون هستم اما خانه ام بسیار کوچک است .حال چگونه می توانم از بهترین رنگ ها در این فضای کوچک بهره گیرم ؟

جواب :
در فضاهای کوچک باید دقت کنید که از وسایل بسیار ساده استفاده کنید مثلا در مورد سرویس خوابتان باید ساده ترین مدل را انتخاب کنید چرا که به این ترتیب در بزرگ نشان دادن اتاق تاثیر زیادی را گذاشته اید و به جای آن می توانید از ترکیب رنگ های گوناگون برای درها و دیوارها استفاده کنید.

فضای کوچک و ارتباط آن با رنگ
اتاق خواب شخصی
سوال : چگونه می توانم رنگ آمیزی اتاق خواب خود را با احساسات خود هماهنگ سازم ؟

جواب :
استفاده از الگوها و نقوش و طرح های مورد علاقه خود و تمامی اینها در کنار رنگ های مورد علاقه شما می تواند زیبایی اتاق را در نظر شما چندین برابر جلوه دهد. به عنوان مثال شما عاشق اشکال هندسی هستید و می توانید این علاقه را در مدل بالش هایتان پیاده سازی کنید.

پررنگ بودن
سوال : من استفاده از رنگ های بسیار پررنگ و در اصطلاح جیغ را در رنگ آمیزی اتاق خود بسیار دوست دارم .اما چه کار باید بکنم ؟

جواب :
در این مدل کارها باید از ترکیب دو یا چند رنگ استفاده کنید و آن رنگ جیغ را فقط در جاهایی خاص و بسیار کم استفاده کنید تا بیشتر به چشم آید.

پررنگ بودن
رنگ تمامی اتاق ها با هم هماهنگ باشند
سوال : من دوست دارم رنگ کل اتاق های خانه یکی به نظر برسد حال چگونه می توانم رنگ تمامی اتاق های خانه را با هم هماهنگ سازم ؟

جواب :
در ابتدا باید به رنگ آمیزی دیوار اتاق ها توجه داشته باشید و برای مثال از یک رنگ بر روی دیوار اتاق نشیمن و یا اتاق ناهار خوری و...استفاده کنید که این خود تاثیر مستقیمی در هماهنگی رنگ های کل اتاق ها خواهد گذاشت. در مرحله بعد برای کل دکوراسیون و وسایل و دیوارها و ... چند رنگ را انتخاب کنید و در نهایت نسبت به فضایی که هر اتاق دارد از ترکیب یک یا دو یا چند رنگ فقط از میان این رنگ ها استفاده کنید.