حفاظ بوته ای ، حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ شاخه ای و ... چیست؟

 

 

همه ما حفاظ‌هايي را بر بالاي ديوارها يا بر فراز پنجر? ساختمان‌ها ديده‌ايم، اما نسل جديدي از حفاظ‌هاي نرده‌اي- غير از آن مدل سرنيزه‌اي و صليبي آشنا- به بازار مصرف عرضه شده كه هم زيبا تر است و هم از نظر كاربرد مفيد‌تر يا به بيان دقيق ، غير قابل عبور است. در مورد كالايي صحبت مي‌كنيم كه نه واردات دارد نه صادرات و نه نيازي به گارانتي دارد.

آنچه از آن با عنوان حفاظ بوته‌اي ياد مي‌شود برگرداني ازBush Plant Shieldاست که داراي دو كاربرد زيبايي دكوراسيون و نيز ايمني ساختمان است تا از سرقت و ورود ناخواسته ديگران جلوگيري کند. حفاظ بوته‌اي نه تنها بر بالاي ديوار، بلكه روي فنس‌ها و نيز پنجره‌ها هم قابل نصب است.

اگر چه به اين حفاظ‌ها بوته‌اي مي‌گويند ولي با نگاه به آنها نقش شاخ گوزن بر ذهن متبادر مي شود. از اين رو توليد‌كنندگان و نصابان نام‌هاي مختلفي بر اين كالا گذاشته اند. حفاظ گوزني، حفاظ شاخ گوزني، حفاظ هلالي، حفاظ گل نرده، حفاظ بوته‌خاري، فنس بوته‌ خاري، حفاظ خاري، حفاظ بوته‌اي، حفاظ ديواري بوته‌اي، حفاظ بوته خاري، حفاظ شاخه اي  از جمله اين نام‌ها است.

 

 به هر حال صرف نظر از اينکه ساختمان آپارتمان است يا ويلا، کاربري تجاري دارد، اداري است يا مسکوني مي‌توان از اين محصول استفاده کرد.

 ارتفاع اين حفاظ به درخواست مشتري در 60، 70 و 80 سانتي‌متر ساخته مي‌شود.  از تفاوت‌هاي بارز اين حفاظ‌ها نسبت به حفاظ‌هاي قديمي اين است كه ضمن امنيت بالاتر طراحي آن نيز متنوع است و مي‌توان طرح‌هاي مختلفي از اين كالا را ارائه داد.

 اين حفاظ‌ها مي‌تواند بنا به سفارش مشتري رنگ آميزي شود. وزن هر متر طولي از اين حفاظ‌ها بيش از 17 تا 24 كيلوگرم در سايزهاي مختلف ميلگرد است. از آنجا كه اين كالا خراب نمي‌شود، اگر نصب آن دقيق باشد دچار مشكلي نخواهد شد، مگر آنكه به عمد خراب شود.

از آنجا كه برخي ساختمان‌ها داراي رنگ خاصي هستند مي‌توانند رنگ اين حفاظ ها را براي تركيب بهتر با ساختمان به توليد كننده سفارش دهند. براي مثال اگر ديوار، آجر سه‌سانتي باشد طبعا رنگ حفاظ را زرد يا كرم مي‌كنند يا ديوار و ساختماني كه از سنگ يا سيمان سفيد ساخته شده است حفاظ بوته اي آن را نيز رنگ سفيد مي‌زنند.

 

روش توليد حفاظ بوته اي

 

حفاظ بوته‌اي ، شکلي فلزي ساخته شده از ميلگردهاي تيز و فرم داده شده است که با دقت و شکل خاصي در کنار هم قرار گرفته اند و در سايزها و اندازه‌ هاي مهندسي شده وانگهداشته و جوشکاري مي‌شود و در پايان با رنگ‌آميزي دو پوششه نمايي از يک بوته خاري را جلوه‌گر مي‌سازد.

 

مي‌توان گفت در هر متر حفاظ بوته‌اي 80 تا 100 پيکان برنده از ملک شما محافظت مي‌کند. ضمن آن که امکان کاشت گياهان رونده همچون ياس، پاپيتال، سيسوس، تمشک و ... وجود داشته و زيبايي فضا را دو چندان مي‌کند.

 

هدف از طراحي و توليد اين نوع نرده و حفاظ‌‌‌ها روي ديوار، ايجاد تنوع در طرح، ايمني بالا و کيفيت بيشتر با طرح‌هاي به روز با توجه به نياز صنعت ساختمان است.

محصولات توليدي، از مواد اوليه مناسب تهيه شده که پس از يک فرايند مهندسي ساخته و بعد از بازرسي کنترل کيفي به توليد نهايي مي‌رسد.

 

اين محصول داراي ايمني منحصر به فرد است که مورد تاييد پليس پيشگيري نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران قرار گرفته و عبور از آن پس از نصب بر روي ديوار تقريبا غيرممکن است.

 

حفاظ بوته اي داراي تنوع در زيبايي، ساختار و رنگ‌هاي دلخواه مشتري و استاندارد بين‌المللي Iso 9001-2000 مي‌باشد.

اين محصول قابليت کاربرد در فرودگاهها، مجتمعهاي ساختماني و اداري، سفارتخانه‌ها، مدارس، زندان‌ها، هتل‌ها، ويلاها و منازل شخصي را دارد.

براي خريد حفاظ بوته اي به آدرس زير مراجعه شود :

http://www.kmi.ir/fa/pcat/25-1/%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8-%D8%A8%D9%88%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C.aspx