5 توصيه براي آشپزخانه

محيط آشپزخانه را طوري تزئين کنيد که از بودن در آن لذت ببريد. شما آزاديد هر طور که مايليد فضا را تغيير دهيدو از هر وسيله ترئيني که تمايل داريد در چيدمان آشپزخانه استفاده کنيد. براي داشتن يک آشپزخانه زيبا و دوست داشتني با ما همراه شويد، براي شما ايده‌هايي داريم:
1) ديوارها را با رنگ‌هاي متنوع نقاشي کنيد. اغلب افراد بر اين باورند که فضاهايي مثل آشپزخانه به دليل مسائل بهداشتي مي‌بايست به رنگ سفيد باشند. بايد به اين افراد بگوييم که رعايت بهداشت و حفظ نظافت محيط با ديوارهاي رنگي نيز ممکن است! دکوراتورها از رنگ‌هاي زيبا براي ديوارها، کابينت‌ها و حتي کف آشپزخانه استفاده مي‌کنند تا به فضا روح و عمق دهند.

2) از پارچه‌هاي گلدار يا طرح‌دار براي پرده آشپزخانه استفاده کنيد تا طراوت و تازگي را در محيط حس کنيد. شما خود نيز مي‌توانيد با استفاده از يک الگوي ساده و پارچه دلخواهتان براي پنجره آشپزخانه پرده تهيه کنيد.

3) گل و گياه را فراموش نکنيد! ممکن است شما هم‌اکنون مجموعه‌اي از گل‌ها و گياهان مورد علاقه‌تان را در حياط يا بالکن خانه داشته باشيد اما يک گلدان زيبا پر از گل‌هاي رنگارنگ نشاط مضاعفي به فضاي شما مي‌دهد. گلدان‌هاي زيبا را در جايي مناسب روي کابينت قرار دهيد يا آن‌ها را در آويزي که از سقف آويزان شده بگذاريد تا به صورت معلق قرار گيرند. سعي کنيد از گل‌ها و گياهاني که رنگشان با بافت و رنگ دکوراسيون ديگر قسمت‌هاي خانه هماهنگي دارد استفاده کنيد.

4) درهاي تعدادي از کابينت‌ها را برداريد و به جاي آن از شيشه به عنوان در استفاده کنيد. داخل اين کابينت‌ها را رنگ‌آميزي کنيد و سرويس‌هاي زيبا و دکوري خود را در آن قرار دهيد. اين کار جلوه آشپزخانه شما را چندين برابر مي‌کند.

5)آخرين توصيه ما اين است که از آثار هنري مثل قاب‌هاي زيباي قابل نصب روي ديوار غافل نشويد. استفاده از آثار هنري در هر فضا، به آن هويت و شخصيت مي‌بخشد.