كانتينر

کانتينر که مانند اتاقک هاي فلزي براي نگهداري لوازم و وسايل و حمل و نقل کالا بکار مي رود داراي ابعاد استاندارد و مشخصي است که شرکت دپوماشين مي تواند اين کانتينر ها را در ابعاد ?? فوت (? متري) و ?? فوت (?? متري) به مشتريان عزيز ارائه کند. تمام کانتينر ها دست دوم و خارجي هستند که محصول کشورهايي همچون چين، امريکا، ژاپن و سنگاپور و چندين کشور ديگر مي باشند.
کانتينر هاي ايراني فقط در اندازه ?? فوتي توليد شده که استاندارد هاي لازم براي استفاده در کشتيراني و حمل و نقل دريايي را ندارند. .
جنس بدنه کانتينر ها از ورق هاي آهن بوده و از ضدزنگ و رنگ براي عايق کاري آن ها استفاده مي شود. کف کانتينر ها تخته هاي روغن اندود قرار مي گيرد.

از کانتينر براي موارد گوناگوني از جمله :
نگهداري لوازم و وسايل و کالا ها در برابر بارندگي و حوادث طبيعي
انتقال راحت کالا و بارگيري آسان
استفاده بهتر از فضا
کانتينر
استفاده مي شود. البته استاندارد ابعادي ?? فوت نيز براي کانتينر ها وجود دارد که در کشور ما توليد و يا استفاده نمي شود و کاربرد کمتري دارد. در حالت کلي کانتينر ها با ابعاد مختلف براي کاربرد هاي مختلف استفاده مي شوند. در حالتيکه از کانتينر براي اسکان دادن افراد استفاده مي شود بايد از عايق کاري کاملتر و بهتري برخوردار باشد. در اين وضعيت منفذهاي احتمالي کانتينر توسط جوشکار برطرف شده و قيد بندي مي شود و بعد از عايق کاري و ايجاد ديواره هاي mdf يا pvc در داخل آن کف پوش نصب شده و بعد از آب بندي قابل سکونت خواهد بود.