۶ نکته درباره دکوراسیون آشپزخانه های اوپن

اگر آشپزخانه اوپن داريد، بايد هنگام چيدمان و مرتب کردن وسايل آن به برخي نکات، توجه داشته باشيد. اين آشپزخانه ها برخلاف آشپزخانه هاي قديمي، از سمت سالن پذيرايي ديد دارند و به همين علت، مرتب چيدن وسايل آشپزخانه در دکوراسيون پذيرايي هم تاثيرگذار است... و اما بعد: ...

?) رنگي که براي کابينت ها و ديوارهاي آشپزخانه اوپن انتخاب مي شود بايد به گونه اي باشد که لک ها را به سرعت نشان ندهد. کف آشپزخانه هم بايد از جنسي باشد که به آساني تميز شود. نورپردازي خوب و هود مناسبي که بتواند به خوبي هواي آشپزخانه را تهويه کند نيز از ضروريات آشپزخانه هاي اوپن است.

?) از گذاشتن ظروفي مثل قابلمه ها و وسايل برقي در محل هايي که از محل استقرار مبلمان قابل ديدن هستند، خودداري کنيد. بهتر است قابلمه ها و وسايل برقي را درون کابينت ها جاسازي کنيد.

?) هر آشپزخانه اي ? نقطه حياتي دارد؛ جايگاه مقابل گاز، ظرف شويي و ميز کار يا کابينتي که اکثر کارها روي آن انجام مي شود. وسايل در آشپزخانه اوپن بايد به گونه اي چيده شود که فضاي کافي براي حرکت و کار مقابل اين ? نقطه وجود داشته باشد. وسايل مورد نياز هريک از اين مناطق را در اطراف همان قسمت جاسازي کنيد تا مجبور به تحرک زياد حين انجام کار نباشيد. ادويه ها، روغن و قابلمه ها را نزديک گاز و بشقاب و ليوان ها را کنار ظرف شويي مرتب کنيد.

?) حين انتخاب رنگ پرده يا رنگ کاشي يا کابينت براي آشپزخانه اوپن بايد بتوانيد بين آنها و سالن پذيرايي هارموني ايجاد کنيد؛ وگرنه، اين منطقه از سوي افرادي که در پذيرايي مي نشينند، نقطه تمرکز و توجه مي شود. مي توانيد از پرده هاي حصيري يا کاغذي متحرک روي اوپن استفاده کنيد تا در صورت تمايل، مانع از ديده شدن داخل آشپزخانه شويد. براي پرده و کابينت نيز انتخاب رنگ هاي روشن مانع از تمرکز نگاه ميهمانان مي شود.

?) براي نورپردازي آشپزخانه اوپن بهتر است از نورهاي مهتابي زير کابينت براي روشن شدن ميز کار استفاده کنيد. نصب يک لوستر نيز براي روشن شدن کل فضا مفيد است. استفاده از لامپ هاي هالوژن نيز به زيبايي آشپزخانه مي افزايد.

?) لازم نيست کف پوشي که براي آشپزخانه انتخاب مي کنيد، با کف پوش پذيرايي، يکي باشد. اگر پذيرايي شما با موکت پوشيده شده، آشپزخانه شما مي تواند سراميک باشد. اما اگر کف پوش تمام خانه سراميک يا پارکت است، مي توانيد آشپزخانه را هم با همان کف پوش بپوشانيد اما حتما توجه داشته باشيد که فرش يا قاليچه اي که در آشپزخانه مي اندازيد، به خوبي روي زمين محکم شود تا روي آن ليز نخوريد.